Co takhle jíst zdravě a vařit si více doma?

V současné situaci, kdy stále více zemí včetně České republiky znovu přistupuje k ochranným opatřením proti pandemii covidu-19, je důležitá strava, která by měla proti této situaci zakročit. Lidé jsou zavřený doma, takže mají více času na sebe a tím tedy i na vaření. My jsme si pro vás připravili nějaké chutné pokrmy, které v této nemilé době připravit a využít. Pokrmy jsou zdravé, jednoduché a hlavně, rychle!

První pokrm Mango mandlový koktejlík

Navštívili jste někdy Asii? Ano? Určitě si budete pamatovat žluté velmi chutné a hlavně sladké ovoce. My jsme si pro vás připravili velmi chutný drink, který nejen, že bude sladce chutnat, ale bude mít pozitivní vliv na vaše zdraví.

Co ke drinku budete potřebovat:

  • 600 ml chlazené čerstvé mandlové mléko
  • 200 ml čerstvé vychlazené minerální vody
  • 100 ml sirup, může být javorový nebo i jiný, zde podle chuti
  • 20 gramů čerstvého zázvoru
  • 250 gramů čerstvého nebo i zmrazeného manga

Vaření: Všechny suroviny hodně do jedné nádoby a promixujte.

Koktejl můžete i trochu osolit (dle vašeho uvážení). Drink doporučujeme i s užitím proteinových nápojů. Pokud cvičíte, můžete drink vypít hodinu před cvičením nebo po cvičení. Hodí se na všechny použitelné způsoby.

Druhá pokrm - Dýňové velmi zajímavé rizoto s netradičním kompotem

Jednou z dalších zajímavých pochoutek neboli zeleniny, je Dýně. Proč? Má hodně vitamínů (A a C), obsahuje hodně minerálních látek jako Selen, Fosfor, Sodík, Vápník, Zinek a Draslík. Podporuje hodně imunitu, trávení, hubnutí, ledviny, cholesterol, srdce, nervovou soustavu, buňky, slinivku a hlavně, drahocenný metabolismus. Dýně obsahuje také sacharidy, bílkoviny, vlákninu a cukry. Pojďme už k receptu tedy:

Co potřebujeme ke speciálnímu pokrmu:

  • 200 g rýže
  • 350 gramů dýně
  • Trochu bílého vína, parmazán, domácí vývar, ghí a šalotka.

Postup vaření je následující: Nakrájíme šalotku, na pánvi připravíme ghí s rýží a na to vylejeme víno. Necháme nějakou dobu vařit a poté přidáme vývar. Necháme chvilku vařit a v průběhu si nakrájíme dýni, kterou po sléze do rizota přidáme. Necháme do měkka vařit. Koření necháme na vás, jak rádi si pokrm kořenitě rádi užíváte. Normálně doporučujeme opepřit, osolit nebo přidat trochu chilli. Na pokrm už jen přidáte parmazán a je to.
Dobrou chuť.

Volná zábava k pokrmu

K pokrmu můžete vyzkoušet všelijakou zábavu (myslíme až si pokrm chuťově užijete), a to například ceskecasino.com. Na této stránce najdete zajímavé hazardní automaty, které vám dodají trochu zdravého adrenalinu. Třeba i něco vyhrajete a bude váš zdraví pokrm, o něco zdravější.

12 Apr 2021